1 czerwca, w ramach Dnia Dziecka, w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego oraz języka angielskiego zorganizowali Dzień Sportu połączony z Dniem Języków Obcych.
W konkurencjach sportowych wygrały następujące klasy:
- w klasach 1-3 – klasa 3a
- w klasach 4 – 6 – klasa 6a
- w klasach 7 – 8 – klasa 7b
Zwycięskim klasom i ich wychowawcom serdecznie gratulujemy!!!
Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu: lodz.elemento.pl
Szanowni Państwo, informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 trwa do 9 lipca 2021 r.
Uwaga: ze względu na COVID-19 rodzice zgłaszając dziecko do szkoły przesyłają elektronicznie skany niezbędnych w rekrutacji dokumentów.
(w razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny - (42) 674 37 42)
Terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź na rok szkolny 2021/2022 zawarte są w załącznikach nr 2 i nr 3 do Zarządzenia Nr 634/VIII/21 Prezydenta Miasta Łodzi
Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Miasta Łodzi: Urzędu Miasta Łodzi.
Z okazji nadchodzących świąt, w miesiącu grudniu, nasi uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach wewnątrzszkolnych - "Ozdoba świąteczna" i "Mój świąteczny przepis". Głównym celem konkursów było aktywne i twórcze przygotowanie dzieci i młodzieży do świąt Bożego Narodzenia oraz kultywowanie tradycji świątecznych.
tekst: I. Pogoda-Majka, R. Duszyński, zdjęcia prac wykonane przez uczniów
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym, który organizuje Urząd Marszałkowski. W tym roku hasłem przewodnim było Oszczędzajmy wodę! Opiekunem konkursu była Magdalena Frankowska.Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, a ich prace skłaniają do refleksji. A więc , oszczędzajmy wodę i dbajmy o środowisko.
tekst i zdjęcia: M. Frankowska
Samorząd uczniowski z okazji Mikołajek zorganizował konkurs plastyczny pt: PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Nagrodzone prace: ucznia klasy IVA i uczennicy klasy VIIIB. GRATULUJEMY!
W roku szkolnym 2020/21 po raz pierwszy włączyliśmy się – w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” – do ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”, której celem była promocja czytelnictwa i pobicie rekordu liczby osób czytających na wszystkich przerwach. Wybraliśmy wtorek, 13 października. Przynieśliśmy z domu lub wypożyczyliśmy w bibliotece interesujące nas książki i z przyjemnością zagłębiliśmy się w ich lekturę na przerwach. Okazało się, że taka nietypowa forma ich spędzania również była atrakcyjna i odprężająca. W naszej szkole 118 osób relaksowało się tego dnia z książką w ręku.
25 września wzięliśmy udział w piątej edycji międzynarodowego święta edulacji w naturze - w tym roku pod hasłem "Dzień Pustej Klasy", który został zorganizowany przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Żródła".
Szanowni Państwo,Zapraszamy serdecznie uczniów klas 1-3 i 4-6 na bezpłatne warsztaty online z elementami programowania w Klubie Młodego Programisty.Zajęcia pozwolą Państwa uczniom na rozwijanie swoich pasji i zdobywanie nowych kompetencji, a nauczycielom na wykorzystanie warsztatów w ramach lekcji informatyki lub zajęć pozaszkolnych.Klub Młodego Programisty to bezpłatne zajęcia z elementami programowania, które do czasu zawieszenia zajęć w szkołach z powodu COVID-19, odbywały się w 16 stacjonarnych punktach warsztatowych w całej Polsce.Postanowiliśmy wyjść naprzeciw obecnym potrzebom dzieci, rodziców oraz nauczycieli i przenieśliśmy zajęcia do internetu. Teraz każdy uczestnik w wieku szkolnym, będzie mógł wziąć udział w warsztatach online bez względu na to, gdzie mieszka. Wystarczy dostęp do internetu.Podczas zajęć uczestnicy będą wykorzystywać bezpłatne aplikacje do programowania online (Scratch Junior, Lightbot Hour, Games OzoBlockly, Wirtualna mata, Wirtualne puzzle), poznają również zasady programowania offline. Dzięki warsztatom uczestnicy zostaną w bezpieczny sposób wprowadzeni do świata IT. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy w przystępny sposób uczą podstaw programowania.Zaplanowane zajęcia prowadzone są dla dwóch grup wiekowych (1-3 oraz 4-6 klas szkoły podstawowej). Dziesięć jednogodzinnych spotkań online to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu w domu. Poprzez udział w zajęciach, uczestnicy rozwijają kluczowe kompetencje XXI wieku: umiejętność analitycznego myślenia, innowacyjność, wytrwałość, chęć podejmowania działań, rozwiązywania problemów i pokonywania trudności.Aby wziąć udział w pełnym cyklu warsztatów, należy zapisać się na zajęcia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na https://klubmlodegoprogramisty.pl/. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Trenerzy na żywo będą rozwiązywać zadania wraz z uczestnikami. Osoby, które ominą zajęcia na żywo będą mogły odtworzyć nagrane spotkanie, nadrobić materiał i wykonać wszystkie zadania z warsztatów.Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl/
Pozdrawiam serdecznie,Dorota Szymanowska-BorzyszkowskaKoordynator projektówTel. +48 797 574 049Edu-Sense.com
W ostatkowy wtorek - 25 lutego - odbył się bal karnawałowy dla klas I-III. W tym dniu dzieci przyszły przebrane za swoich ulubionych bohaterów bajek, baśni i filmów. Były królewny, księżniczki, wróżki, czarownice, superbohaterowie, policjanci, kowboje, Indianie, zwierzęta oraz wiele, wiele innych postaci. Wszyscy doskonale się bawili podczas zabawy tanecznej w sali gimnastycznej. Didżejem i wodzirejem, w jednej osobie, była wychowawczyni klasy I, która w stroju czarnego kota, proponowała do tańca zarówno przeboje dziecięce, jak i z polskich oraz światowych list przebojów.
Jak co roku, uczniowie klas I-III świętowali Dzień Babci I Dziadka. Zaproszeni goście - babcie i dziadkowie obejrzeli występy uczniów z każdej klasy. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i grały na instrumentach. Po zakończonej uroczystości goście zostali zaproszeni do sal lekcyjnych, gdzie zostali obdarowani laurkami i upominkami, wykonanymi przez dzieci.
Ferie minęły teraz czekamy na półkolonie!
Czas wypoczynku zimowego upłynął w Szkole Podstawowej 170 w Łodzi pod znakiem różnych atrakcji. Już chyba można powiedzieć tradycyjnie odbywało się zimowisko. W tej edycji wspólnym hasłem zimowych atrakcji było "Nasza planeta Ziemia". Uczestnicy przez dwa tygodnie wspólnie zastanawiali się, co mogą zrobić dla środowiska naturalnego, żeby nie ulegało ono, jak do tej pory ciągłej dewastacji. Powstawały ekologiczne prace. Wszyscy wzięli udział w dramie, która prowadzona była przez profesjonalną edukatorkę Panią Hannę Gzelę. Odwiedziliśmy Muzeum Ziemi w Parku Sienkiewicza. Wzięliśmy udział w zajęciach organizowanych przez Miejskiej Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Wykonaliśmy upcyklingowe maskotki nazywane "skarpeciakami". Wzięliśmy udział w grze terenowej po Księży Młynie. Uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych na podbudowie karate oraz żonglerki. Odwiedziliśmy "Dom Literatury" i uczestniczyliśmy w warsztatach literackich. Prawie codziennie chodziliśmy pluskać się w basenie. Byliśmy w kinie na premierze filmu "Doktor Dolittle". Byliśmy pograć w kręgle. Wykonaliśmy wulkany z kolorową lawą. Prawie każdego dnia odbywał się konkurs talentów. Jednym słowem nie bylo czasu na nudę. Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że było im miło spędzić ten czas na zimowisku w Szkole Podstawowej nr 170 w Łodzi im. Anieli Krzywoń. Zapraszamy ponownie!
Autor: Michał Wiatrowski
Tegoroczne Jasełka miały formę spektaklu wigilijnego, który młodzi aktorzy zagrali, kilka dni wcześniej, na scenie teatralnej Domu Kultury „ARIADNA” w Łodzi, podczas przedświątecznego spotkania, pt: „Dzieci Dzieciom” w ramach projektu edukacyjnego „Budowanie otwartości i tolerancji międzykulturowej”. Spektakl został przygotowany pod kierownictwem Pani Agnieszki Żak - nauczycielki świetlicy, a uczniowie biorący w nim udział, jako przedstawiciele klas młodszych i starszych, prezentowali współpracę
ze wzajemnym szacunkiem i życzliwością.
Historię nowonarodzonego Jezusa, Marii i Józefa, mogliśmy odkryć na nowo, zabarwiając ją nutą humoru. Tym razem do betlejemskiej stajenki nie przybyli królowie i pasterze owiec,
a przedstawiciele pięciu regionów Polski. Uczniowie wcielając się w role mieszkańców Kaszub, Śląska, Podhala, Mazowsza i Podlasia zmierzających do stajenki, by oddać hołd Jezusowi i złożyć dary charakterystyczne dla swojego regionu, w zabawnej formie opowiadali publiczności o swoich regionach.
Nie mogło też zabraknąć anielskiego chóru. Szkolny chór, pod kierownictwem
Pani Laury Normand- nauczycielki muzyki, wcielił się w piękne anioły, które zapewniły publiczności emocjonującą ucztę muzyczną.
fot. Pan Tomasz Kociak
17 grudnia 2019 r. w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się impreza pt.: "Wspólne kolędowanie", czyli śpiewanie kolęd i pastorałek przez uczniów klas I-III i zaproszonych przedszkolaków. Impreza ta wprowadziła dzieci w atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz integrowała dzieci szkolne i przedszkolne.
7 grudnia 2019 roku uczniowie klas piątych wraz z nauczycielami - panią Eweliną i panem Pawłem uczestniczyli w kolejnym rajdzie pieszym. Tym razem naszym celem był nie tylko Las Łagiewnicki, ale również okazja do spotkania z... Mikołajem. A w tej kwestii łatwo było o pomyłkę, ponieważ wszyscy uczestnicy wędrowali w czerwono - białych czapkach :). Jednak na mecie czekał na nas obiecany gość i słodki poczęstunek - cukierki dla grzecznych dzieci 😅. Aby zregenerować siły po długim marszu, zjedliśmy również po smacznej kiełbasce z grilla. Było super!
6 grudnia dzieci z klas I - III świętowały mikołajki. W dniu imienin Mikołaja, dzieci założyły mikołajowe czapki, spotkały się na apelu, a potem w klasach otrzymały upominki.
Uczennica klasy IIa Patrycja Florczak co kilka miesięcy zaskakuje nas kolejną wygraną w biegach dziecięcych organizowanych w naszym mieście. Na swoim koncie ma medale za zdobycie I miejsca w maratonie Kids Run, w 4 Minibiegu, w X Biegu Pamięci o rtm. Witoldzie Pileckim oraz ostatnia wygrana to I miejsce w IV Łódzkim Biegu Mikołajów. Gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów!
6 grudnia 2019 r. w Mikołajki nasza drużyna uczestniczyła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Niestety przegraliśmy 2 mecze po 2:0 z SP14 oraz SP79. Na pocieszenie wygraliśmy z SP42 i ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w grupie, co nie dało Nam awansu do kolejnej rundy. Mimo wszystko brawo za podjętą walkę.
W dniach 26-27 listopada nasze uczennice uczestniczyły w turnieju piłki siatkowej w SP nr 91. Nasza drużyna niestety przegrała wszystkie mecze - 2:0 z SP14, 2:0 z SP91, 2:1 z SP 14 i 2:1 z SP173. Na pocieszenie należy dodać, że nasze dziewczyny były najmłodszymi uczestnikami tych zawodów. Przed nami przyszłość :).
25 listopada 2019 r. uczniowie klas I–III świętowali Międzynarodowy Dzień Misia. W tym dniu dzieci podczas apelu poznały historię powstania tego święta i obejrzały bajkę „Miś Uszatek”. Potem rozstrzygnięto konkurs na największą liczbę przyniesionych misiów przez uczniów jednej klasy – zwyciężyła w nim klasa I A, oraz konkurs na najpiękniejszy rysunek misia, wykonany wspólnie przez całą klasę – tu przyznano dwie główne nagrody: klasie III B i klasie II B.
12 listopada 2019 r. uczniowie klas I–III obchodzili uroczystość Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły w strojach galowych i każde z nich miało przypięty biało – czerwony kotylion, wykonany własnoręcznie na lekcji plastyki. Podczas apelu odbył się koncert piosenek patriotycznych. Każda klasa zaśpiewała inną piosenkę, np. „Przybyli ułani”, „My pierwsza brygada”, „Wojenko, wojenko”, „Szara piechota”.