Czwartek 09.05.2024

INNOWACJE

Przystanek zdrowie

Innowacja pt. ,,Przystanek Zdrowie’’
W II semestrze roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole została wprowadzona innowacja pt. ,,Przystanek Zdrowie’’. Autorami projektu są: Magdalena Frankowska, Ewa Kujawa, Marta Rózga oraz Jakub Olczyk.
Jej głównymi celami są: promowanie zdrowego stylu życia, pogłębianie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania dzieci i młodzieży oraz kształtowanie i promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Adresatami projektu są uczniowie klas IV-VIII.
W ramach innowacji odbyły się: zajęcia dla dzieci i rodziców z dietetyczką panią mgr Agatą Zacheją, lekcje oraz konkurs na plakat o uzależnieniach, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, Dzień Sportu i Zdrowia, konkurs na stworzenie fraszki na temat zdrowia.
Innowacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, a uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Mamy nadzieję, że nabyta wiedza przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych oraz zwiększenia aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie po powrocie do nauki stacjonarnej podczas lekcji wychowania fizycznego przypominali sobie zasady udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.  Były to zajęcia praktyczne, w których każdy  z uczniów mógł sam udzielić pomocy poszkodowanemu.