EDUKACJA GLOBALNA

Nasza szkoła przystąpiła do projektu Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Zadaniem edukacji globalnej jest uświadomienie społeczeństwu problemów współczesnego świata, istniejących współzależności i związanych z tym wyzwań. Edukacja globalna to działania wychowawcze i obywatelskie na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, pobudzające do refleksji nad własnym stylem życia i wyborami, jakich dokonujemy co dzień. To projekt skierowany do ludzi w różnym wieku, również tych najmłodszych, który ma ich nauczyć krytycyzmu, współdziałania i zachęcić do pracy na rzecz wspólnoty.

Pierwszym zadaniem związanym z projektem jest konkurs plastyczny dla szkół podstawowych Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030.