SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Koncepcja Szkoły Promującej Zdrowie „wyrosła” z ogólnych założeń promocji zdrowia, rozwijanej przez Światową Organizację Zdrowia oraz z dorobku kilku międzynarodowych konferencji poświęconych szkolnej edukacji zdrowotnej.

Staramy się dążyć, aby nasza szkoła była:

ü  środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się, ale także nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.

ü  elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.

ü  miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.

ü  organem umożliwiającym aktywne uczestnictwo społeczności szkolnej w działaniach na rzecz zdrowia.