PROGRAM EDUKACYJNY "STAŚ"

S T A Ś

Program wspierania dzieci zagrożonych wykluczeniem edukacyjnym

Projekt adresowany jest do uczniów z najtrudniejszych środowisk życiowych, ale jednocześnie posiadających potencjał pozwalający na odniesienie sukcesu szkolnego. Sukcesem docelowym jest kontynuacja nauki, czyli ukończenie gimnazjum i zdobycie zawodu.

Rezultatem projektu będzie stworzenie kompleksowego systemu wspierania ucznia w środowisku szkolnym i rodzinnym.  Zakładanym rezultatem będzie:

• zmotywowanie  i pomoc w nauce
  • określenie i zaspokojenie potrzeb ucznia
  • określenie i rozwinięcie jego zainteresowań
  • podniesienie wyników w nauce
  • przerwanie eskalacji procesu ‘ dziedziczenia biedy”

Uczniowie objęci programem STAŚ – docelowo będą objęci II etapem (na poziomie gimnazjum STASZEK) oraz III (na poziomie nauki zawodu i kontynuacji nauki STANISŁAW)

Program STAŚ należy traktować jako formę stypendium / indeksu – wspomagania przez cały okres kontynuacji nauki.

(z materiałów Wydziału Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi)