EKOLOGICZNA SZKOŁA

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła
otrzymała certyfikat zielona Flaga
w związku z realizacją projektu ekologicznego
"SZKOŁA DLA EKOROZWOJU"

KONKURS EKOLOGICZNY DLA WSZYSTKICH KLAS "STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY"
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Stań po zielonej stronie mocy” (org. Slam Poland). Akcja poległaa na zbiórce zużytych płyt CD, DVD, blu ray, pudełek po płytach i kasetach VHS i magnetofonowych, telefonów komórkowych, ładowarek do telefonów, baterii, kabli, pilotów, przedłużaczy, słuchawek, pendrivów, mp3, discmanów, walkmanów, twardych dysków.
Każdy z tych odpadów został przez organizatora przeliczony na punkty. Klasa 4b zajęła 5 m-ce w gminie. Gratulujemy.
Szkolni koordynatorzy projektu:
Magdalena Frankowska i Katarzyna Zduniak – Niedomagała

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła brała udział w projekcie ekologicznym "SZKOŁA DLA EKOROZWOJU"
Udało nam się zdobyć I stopień certyfikatu - Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej - certyfikat krajowy. Głównym celem projektu było kształtowanie świadomości proekologicznej oraz rozwijanie odpowiedzialnych postaw uczniów poprzez realizacje aktywności na rzecz ekorozwoju.
            KLASY I-III
Problem środowiska jest bardzo bliski naszej szkole. Elementy jego ochrony wprowadzane są  już w najmłodszych klasach, a kontynuowane w klasach starszych. W naszej szkole w każdym poziomie klas I – III jest klasa realizująca program rozszerzony o elementy przyrodniczo - ekologiczne. Nauczycielki pracują w oparciu o podręcznik „Z Ekoludkiem w szkole” autorstwa H. Kitlińskiej – Pięty i in., wydanego przez Wydawnictwo Edukacyjne „Żak” Z. Dobkowskiej.
Program realizowany jest zarówno w klasie, jak i terenie. Nie jest zwiększony wymiarem godzin lecz poszerzony wiadomościami ekologicznymi.
Program kładzie nacisk na praktyczne poznawanie zagadnień ekologicznych. Uczniowie mają możliwość poznania licznych gatunków drzew, bogatej i zróżnicowanej flory i fauny leśnej. W trakcie pobytu w lesie, parku, czy też  ogrodu, dzieci uczą się poszanowania praw przyrody. Uczą się odpowiedniego zachowania w lesie. Mają okazję naocznie dostrzegać zmiany zachodzące w przyrodzie w związku ze zmianami pór roku. Zajęcia te przyczyniają się do  pozytywnej zmiany w zachowaniu dzieci w stosunku do przyrody.
KLASA IV-VI
Od roku szkolnego 2007/2008 działa w naszej szkole koło ekologiczne „LIŚCIAKI”. Podczas tych zajęć uczniowie propagują postawy ekologiczne wśród siebie oraz swoich rówieśników. Opiekunkami koła są: p. M. Frankowska i p. K. Zduniak.
Zdjęcia z realizacji działań koła ekologicznego "Liściaki" można obejrzeć w albumie fotograficznym - galeria Liściaki 2009/2010 i Liściaki 2010/2011